Tábornický oddíl Formica

 Je skupina dětí, instruktorů a vedoucích, dnes už doufám natrvalo sídlících v bývalé hornické osadě Adamstadt - vesnici Adamov, umístěné asi 1 km od městečka Rudolfov (6 km od čB, konečná autobusu č.1). Tady se nám totiž podařilo získat moc fajn klubovnu, která je nedaleko šibeničního vrchu - luk, kopců a lesů, kde se dají hrát hry rozličného zaměření.
A tak neváháme a když to jen jde, vyrážíme do okolí uskutečňovat to, v čem jsme celoročně ponořeni. Letos se nám stal průvodcem Tolkien se svým Pánem prstenů a abych pravdu řekla, nejsme asi jediní, kdo tím v současné době žije. (Vyprodaná kina jsou toho důkazem.)

  Scházíme se vždy v pátek od 15.30 do 18.00, popřípadně i déle, dle náročnosti tématiky na schůzce. Klubovna je přímo z jedné strany úřadu Adamov, naproti samoobsluze Jednotě (ve vsi je jediná). Proto zájemci neváhejte a přijďte se na nás podívat. Pravidla oddílu říkají, že po dvě schůzky necháváme nováčka rozkoukat a teprve až tu třetí by se měl vyjádřit, zda se chce společně s námi ponořit do celoroční etapové hry.

  Základní náplň oddílu, od které se vše další odvíjí, je příroda sama. Její poznávání, ochrana, ale i schopnost v ní přežít a tak se naučit postarat sám o sebe v nepříznivých situacích (snad posléze i životních). Při této činnosti se otevírá mnoho dalších možností, záleží tedy jen na činorodosti a schopnostech vedoucího, jak je využije. Pro členy je to možnost navázat nová přátelství, která se utužují zážitky, na něž se pak vzpomíná celý život. Oddílová základna - Dálava:

 Samozřejmě, co bychom byli za oddíl, kdybychom neměli kde trávit víkendy a letní tábory. Vyrážíme proto do srdce Novohradských hor, na soutok Pohorského potoka a říčky černé, kdy jen to jde. Vpravdě snaha je taková, aby každý měsíc byla alespoň jedna vícedenní a jedna jednodenní výprava. Z historie:

 Oddíl Formica byl založen roku 1985, s náplní ochrany přírody a přežití v ní. Z vyprávění vím, že první zakládající vedoucí byla Maggi, kterou později vystřídal štajner - dnes je správcem Dálavy a jakýmsi oddílovým "guru". Od roku 1985 uplynulo mnoho času, je tedy pochopitelné, že se v jeho historii vystřídalo mnoho generací instruktorů i vedoucích - přes Chlupa, Diblíka, Lucku Jankovských, Monču (dobrou duši zdravotnickou), Pa a Vlastičku (slavné dálavské kuchařky), Ivu (dříve vedoucí Turba, se kterým jsme se později spojili), nesmím zapomenout na Káju Roháčka (stmelujícího činitele a v současné době druhého "guru" oddílu), Fíka a jeho originální tábory, mnohdy nádherně vtahující do té či oné doby, na Rybíze a jeho ohnivé reje, Otesana - neváhajícího polykat celá jablka, Pufa, Gygouše a další………

  Myslím, že je toho ještě mnoho, nespočet pocitů, zážitků, mých dětských objevů… čas by to všechno mohl odvát, ale já doufám, že "historie pokračuje". Současnost:

 Dnes vede schůzky Filip - Phill, který je též tvůrcem Tolkienovské tématiky a tak příznivci hobitů, skřetů i nesmrtelných elfů neváhejte a přijďte se podívat, jak se takový příběh žije ve skutečnosti.

Za oddíl Formica,
                              Tygr

 Kontakty na vedoucí:

Hlavní vedoucí: Vedoucí:

Jitka Dvořáková ("Tygr")
Adamov 63
37371 Rudolfov
Tel. (domů): 038/ 723 81 86
(Volejte po 20.00 hod.)
mail: tygrnajihu@pohoda.com

Filip Novotný ("Phill")
U Cihelny 23
370 06 Č. Budějovice
Tel. (domů): 038/745 12 84
mobil: 0728/ 109 383